Twój 1% pozwoli zmienić sytuację wielu ludzi korzystających z naszego wsparcia. Wspólnie możemy im pomóc w spełnieniu marzeń, odzyskaniu wiary w ludzką solidarność, zapewnieniu godnych warunków czy zrealizowaniu najpilniejszych potrzeb.

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli zrealizować kolejne innowacyjne projekty, rozszerzyć zakres swoich działań i podnieść ich jakość.

30 twórczych, kreatywnych młodych ludzi pozbawionych warunków do rozwoju wzięło sprawy w swoje ręce i stworzyło wyjątkowe miejsce na warszawskiej Pradze Północ. Klub Młodzieżowy Hope4Street pozwala rozwijać im talenty i możliwości. Wspólnie z pracownikami Stowarzyszenia wyremontowali lokal i zaprojektowali jego wnętrze. Jeszcze tylko niezbędny sprzęt i wyposażenie.

3 osoby z niepełnosprawnością Magda, Roman i Paweł, których warunki ekonomiczne już kolejny rok uniemożliwiają zadbanie o poprawę swojego zdrowia. Udział w 2-tygodniowym wyjeździe to nie tylko szansa na intensywne zabiegi, ale również doskonały czas na znalezienie przyjaciół, odbudowanie wiary w swoje możliwości, umocnienie własnej niezależności.

130 osób z zaburzeniami psychicznymi potrzebuje pomocy w przeprowadzeniu niezbędnego remontu Ośrodka Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY, specjalizującego się w aktywizacji zawodowej tych osób na otwartym rynku pracy. Pomimo wielu zabiegów z naszej strony od 9 lat placówka nie przechodziła żadnego remontu – dotacje obejmują wyłącznie pokrycie bieżącej działalności.

3 pracowników i kilkunastu młodych mężczyzn uczestniczących w programie wychodzenia z bezdomności z sukcesem uruchomiło przedsiębiorstwo społeczne. Kuchnia Czerwony Rower serwuje „posiłki z misją”. Wyjątkowy klimat miejsca tworzy warunki do budowania więzi pomiędzy przedstawicielami różnych grup społecznych, zapewnia resocjalizację i readaptację zawodową. Dalszy rozwój i profesjonalizacja usług uzależnione są od poprawy jakości technicznej lokalu.

5 osób z niepełnosprawnością intelektualną rozwija swoje pasje w cotygodniowych zajęciach fotograficznych. Mają już na swoim koncie niejedną wystawę prac. Niestety dysponują tylko jednym, wspólnym aparatem, a ich zasoby finansowe to wyłącznie renta socjalna.

Pani Helena od 3 lat korzysta z pomocy Marty, Marka, Kasi – 3 wolontariuszy, osób niepełnosprawnych, uczestników projektu „W Słabości Siła”. Jest osobą samotną, chociaż w przeszłości wychowała kilka tysięcy młodych ludzi – z zawodu jest pedagogiem. Najpilniejszą potrzebą w chwili obecnej dla naszej seniorki jest zakup pralki, przekracza to jednak jej budżet.

20 młodych mężczyzn rozpoczynających kolejną edycję 2-letniego programu wychodzenia z bezdomności nie posiada środków finansowych na przejazd po Warszawie w celu: kontynuowania terapii, leczenia, podjęcia edukacji, rejestracji w urzędzie pracy, dotarcia do różnych miejsc realizacji programu. Żadne publiczne środki nie uwzględniają takiego kosztu. Brak biletów naraża ich na łamanie prawa, doprowadza do kolejnych zadłużeń, wydłuża proces powrotu do normalnego życia.

Piotr, Aneta, Kacper to kilkuletnie dzieciaki wychowywane przez samotną matkę z niepełnosprawnością. Podstawą dochodu rodziny jest renta matki i zasiłek pielęgnacyjny na córkę Anetę, mającą problemy zdrowotne. Dwoje z nich we wrześniu rozpocznie naukę szkolną, potrzebować będą wyprawki szkolnej, ubrań i innym materiałów, które zapewnia im start na równi z innymi dziećmi.